Domek Za Studnią 

 

 

Domek Za Studnią to punkt informacyjno-edukacyjne. Odbywają się w nim warsztaty ogrodnicze, podczas których dzieci sieją lub pikują rośliny. Poznają w ten sposób nie tylko tajniki ogrodnictwa, ale uczą się odpowiedzialności i systematyczności, dbając o swoją roślinkę. Swoją roślinę dzieci zabierają do domu, a spostrzeżenia dotyczące etapów wzrostu nanoszą na kartę obserwacji.

Ponadto w domku Za Studnią prowadzimy sprzedaż ziół w doniczkach, udzielamy porad ogrodniczych (pielęgnacja i zakładanie ogrodów) i jesteśmy w trakcie poszerzania oferty pamiątkowej, ściśle kojarzącej się z ŚOB.

Miłe otoczenie zaprasza również do relaksu. Wokół domku czekają rozwieszone hamaki, z których każdy może swobodnie korzystać i zrelaksować się słuchając śpiewu ptaków. Miłośników tych zwierząt, którzy dodatkowo dysponują kawałkiem działki czy też ogródka, zapraszamy po zakup budek lęgowych.

U nas również można uzyskać informacje o ŚOB, a już niebawem pojawią się mapki, dzięki którym będzie można dotrzeć do wybranego przez siebie miejsca na terenie ŚOB.

 

W przyszłości planujemy wykonać ścieżkę sensoryczną, która doprowadzi nas do ogródka ziołowego. W nim każdy będzie mógł za pomocą wybranych przez siebie zmysłów poznać zioła.

 

W tym miejscu, które ma być ogrodnicze pod każdym względem, zamierzamy organizować spotkania ze specjalistami z dziedziny ogrodnictwa oraz warsztaty ogrodnicze również dla dorosłych.