Kalendarz

2019-10-28 - Botaniczna Piątka - edycja jesienna

Zapraszamy 28 października 2019 na bieg i nordicwalking na dystansie 5 km po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Organizatorami wydarzenia są PAN Ogród Botaniczny we współpracy z Botaniczną Piątką.

2019-10-27 - "Bukiety na cały rok"

Zapraszamy 27 października br. na wystawę suchych bukietów, warsztaty florystyczne dla dorosłych i dzieci, wyprzedaż kompozycji z suchych roślin. Organizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Uniwesytetu Wrocławskiego.

2019-10-20 - "Kolorowe Wojsławice"

Zapraszamy na 26 - 27 października tego roku na warsztaty fotograficzne pod tytułem "Kolorowe Wojsławice". organizatorem warsztatów jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-10-20 - "Magia spadających liści"

Zapraszamy 20 października na spacer z przewodnikiem pod tytułem "Magia spadających liści", jak również warsztaty florystyczne pod tytułem "Liście jako motyw florystyczny". Organizatorem jest Ogród Botaniczny Uniwesytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-10-20 - "Barwy jesieni"

Impreza "Barwy jesieni" ma na celu ukazanie cudów przyrody które dzieją się jesienią. Ogród będzie wtedy przyobleczony piękną jesienną szatą o niepowtarzalnej kolorystyce i uroku. Jesień to również pora dojrzewania owoców i nasion większości drzew i krzewów co umożliwi na zorganizowanie imprezy. Ukazane będą między innymi strąki wyglądające jak palce umarlaka, owoce przypominające tenisowe piłki czy nasiona stanowiące japoński przysmak, a z jakich drzew i krzewów ukażemy na miejscu. Impreza organizowana przez Arboretum Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku, odbędzie się 20 paździenika bieżącego roku.

2019-10-13 - "XVI Dolnośląski Festiwal Dyni"

13 października bieżącego roku na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, odbędzie się XVI Dolnośląski Festiwal Dyni. Odbędzie się w tym dniu wystawa dekoracji z dyń wraz z innymi atrakcjami: Konkursy na największą, najdziwniejszą i najsmaczniejszą dynię, degustację warzyw i owoców, dla dzieci plener plastyczny i warsztaty układanie kompozycji roślinnych w dyniach, konkursy dla dzieci i dorosłych: "Łuskanie pestek dyni na czas", "Rzut do dyni", występ zespołu piosenki i tańca oraz zabawy muzyczne. Kiermasz dyń, zdrowej żywności i rękodzieła artystycznego. Organizatorem festiwalu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

2019-10-12 - "Roślinne reliefy - botanical art"

Zapraszamy 12 października na warsztaty artystyczne "Roślinne reliefy - botanical art". Organizatorem jest Ogród Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsłowice.

2019-10-10 - Międzynarodowy Dzień Drzewa

Zapraszamy grupy zorganizowane oraz szkoły podstawowe na zajęcia warsztatowe o tematyce drzew odbywające się 10 października bieżącego roku w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lunlinie, który zajęcia organizuje.

2019-10-06 - "IX Śląski Festiwal Kapusty"

Zapraszamy na IX Śląski Festiwal Kapusty który odbędzie się 6 paździenika bieżącego roku. podczas festiwalu odbędzie się tradycyjne kiszenie kapusty, konkurs kulinarny, zabawa ludowa i Konkurs Piosenki Biesiadnej "Biesiadowanie w kapuście". Organizatorami festiwalu są: Ogród Botaniczny Uniwesytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

2019-10-06 - Niedzielny spacer z przewodnikiem

Zapraszamy na comiesięczny niedzielny spacer tematyczny organizowany zawsze w pierwszą niedzielę miesiące. Tematy dostosowane do pory roku oraz szaty roślinnej. Na spacer zapraszamy wszystkich chętnych. Spacer organizuje Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie.